Monday, July 10, 2017

Przeszłość. The past.

PL

Przeszłość, dla jednych jest po prostu minionym czasem, dla drugich czymś cudownym, do czego mają sentyment, a dla innych zaś koszmarem, który wraca po nocach, nie pozwala lekko patrzeć w przyszłość. Są też tacy, którzy z różnych powodów wciąż do tej przeszłości wracają, są przywiązani jak linami, przykuci jak kajdanami, rozmyślają o niej i nie potrafią wyrwać się w przód. W każdym przypadku więc: stop! Nieważne jaka jest przyczyna, weźmy głęboki oddech, rozluźnijmy się, skupmy na czymś przyjemnym, poświęćmy czas bliskim, miłości, temu, co lubimy i przestańmy żyć tym, co było. Zrzućmy tę kulę u nogi. Przestańmy patrzeć w tył, a spójrzmy na to co jest, co dopiero nadejdzie, bo to, co stało się w przeszłości już było, minęło, było i nigdy nie wróci! Porzućmy rozmyślanie, bo to w nadmiarze może tylko zaszkodzić, ograniczyć, zamknąć w klatce, zniszczyć nastrój w teraźniejszości, bądź nawet wskrzeszać bolesne wspomnienia. A po co to? Po co to wszystko? Przecież wszyscy jesteśmy warci dobrego życia i samopoczucia, nie pozwólmy więc, by coś, co dawno odeszło do historii zburzyło coś, co może rozkwitnąć jak piękny kwiat, jeśli tylko damy temu szansę. Naprawdę, mimo tego, że każdy z nas niesie na plecach różny, lżejszy lub cięższy bagaż doświadczeń, nikt nie zasłużył na to, by coś lub ktoś z przeszłości, obojętnie co to jest, zniszczyło mu chwilę obecną i przyszłość! Każdy zasługuje na uśmiech i szczęście!

Ja mimo wielu przejść i doświadczeń jestem szczęśliwa, a Wy? ;)

ENG

Past, for one is simply a past time, for other  something beautiful to what have a sentimental attachment, whereas for other is the nightmare which is coming back at nights, doesn't let lightly look ahead. There are also people which from various reasons still are coming back to this past, are attached like with ropes, chained like with shackles, thinking about it and aren't able to break free ahead. In every case so: stop! Unimportant what cause is, let's take a deep breath, relax, let's focus on something pleasant, spend the time with family and friends, love, what we like and let's stop living with what was. Break free. Let's stop looking into the back, just look at what is, what will come, because what in the past already happened it's over and done, was and will never come back! So leave the contemplation, because it in excess can only harm, limit, put into a cage, to destroy mood in the present time, or even revive painful memories. But for what? For what that all? After all we are worth the good life and the frame of mind, so let's not let something what a long time ago came off to history destroy something what can bloom as the beautiful flower, if only we give it the chance. Really, although each of us is carrying on own back the different, lighter or heavier accumulated experience, nobody deserved it, in order to something or somebody from the past, whatever it is, destroyed the here and now and the future for him! Everyone deserves smile and happiness!

In spite of many passages and experience I am happy, and you? ;)

23 comments:

 1. Nie powinno wracać się do tych złych chwil w przeszłości. Powinno się wspominać tylko te lepsze chwile, aby umilić sobie czas. Dobrze napisane ;)
  Pozdrawiam !
  moda-naszym-swiatem.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dokładnie tak, taka jest prawda, po co rozmyślaniem psuć sobie humor...
   Dziękuję :)

   Delete
 2. Bardzo mądrze napisane. Najważniejsze są tylko te dobre chwilę w naszej przeszłości. O tych złych lepiej jest zapomnieć. Pozdrawiam i powodzenia w dalszym pisaniu! :)

  ReplyDelete
 3. Cudowny wpis i cudowny blog Madziu, bardzo mądre słowa 👏😘

  ReplyDelete
 4. Masz łatwość ubierania myśli w słowa i z przyjemnością czyta się Twoje posty. Ja też jestem szczęśliwa. O przeszłości nie zapominam, ale skupiam się na przyszłości. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję. :)
   Najważniejsze to wiedzieć, co dla nas dobre :)

   Delete
 5. Ja często się zadręczam przeszłością, ale staram się coraz mniej ponieważ teraz jest mój czas szczęścia! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dokładnie tak, mądre postępowanie :)

   Delete
 6. U mnie z tym szczęściem to różnie - więc można powiedzieć,że nie do końca. Ciągle do czegoś gonie, czegoś mi brakuje. ;/

  A w ogóle super blog.Postaram się częściej tu wpadać ❤

  Jakbyś miała czas to zapraszam również do mnie:
  Tu kliknij :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję ślicznie, zapraszam do dalszego czytania ;)

   Delete
 7. Dla mnie przeszłość to rozdział zamknięty. wiele zawdzięczam tym dobrym i złym chwilom- one uczyniły mnie tym, kim jestem teraz. nie mamy wpływu na przeszłość więc do tego nie wracam. Natomiast mam wpływ na to co się dzieje teraz, co z kolei ma wpływ na przyszłość ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Przeszłość potrafi wiele nauczyć, ale w pewnym momencie trzeba ją zamknąć ;)

   Delete
 8. Piękne słowa. Przeszłość nie powinna nas w niczym powstrzymywać lecz motywować do dalszych starań. Uśmiech każdego dnia, i wszystko może się udać :)
  http://bykatherina.blogspot.com/

  ReplyDelete
 9. Przeszłość może być piękna przez pewien okres czasu, zaś inna jej część znów przypomina o bólu. Czasami trudno z nią zerwać ze względu na skutki z niej wynikające. Cóż, naprawić wszystkiego nie może, czasu cofnąć tym bardziej. Szkoda, że nie wszyscy pozwalają zerwać z minioną, beznadziejną częścią życia.
  http://screatlieve.blogspot.com/

  ReplyDelete
 10. Kiedyś żyłam przeszłością. Teraz jednak staram się zostawić to w tyle. Choć momentami jest trudno.
  Odwdzięczam się za szczery komentarz.
  Pozdrawiam,annnathalie.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. Przeszłość to czas, który był i już nie wróci, ale mimo to czasami fajnie jest powrócić do dawnych wspomnień. Ważne jest tylko by nie siedzieć w niej za długo, bo przegapimy teraźniejszość, a nawet przyszłość, która jedynie przejdzie jedynie do historii.

  https://odbicie-lustra.blogspot.com/

  ReplyDelete

Every comment is a great motivation for me. Thank you very much :)