Friday, December 30, 2016

Ludzie. People.

PL

Ludzie. Otaczają nas wszędzie, z każdej strony, jedni wywołują uśmiech, drudzy doprowadzają do łez. Jedni podnoszą na duchu, kolejni podcinają skrzydła. Jedni pomagają, inni robią wszystko, by zaszkodzić i zniszczyć. Jedni są jak do rany przyłóż, zaś drudzy to zło wcielone. Jedne osoby sprawiają, że życie jest piękne, drugie, że najchętniej nie wstawałoby się z łóżka... Niektórzy działają jak winda do nieba, znowu inni ciągną na dno... Ludzie są, jacy są, ale to od nas i tylko od nas zależy, czy uda im się pociągnąć nas na dno, czy wszystkie zła, które spotkały nas z ich strony wykorzystamy jako lekcję i solidną tarczę, która wzmocni nas na przyszłość. Co nas nie zabije, to nas wzmocni, a na toksycznych ludzi także trzeba wyrobić sobie odporność, nigdy nie ulegać i budować swoją własną wewnętrzną siłę przebicia.


ENG

People. They surround us everywhere, from every side, one are evoking the smile, other reducing to tears. One are comforting, next undercutting. One help, other are doing everything in order to harm and destroy. One are as good as gold, whereas other are an incorporated evil. One persons cause that living is fine, other, that most willingly wouldn't get up from the bed... Some are like the lift to the sky, then again other are pulling to the bottom... People are as are, but it depends on us and only on us, whether they will manage to pull us to the bottom, whether we will exploit all badnesses which met us from their side as the lesson and the solid shield which will strengthen us for the future. Whatever won't kill, will strengthen us, and to toxic people we also need to develop the resistance, never surrender and build own internal mettle.

11 comments:

 1. masz racje to tylko od nas zależy, niestety niekiedy jesteśmy zaślepieni ich 'dobrocią' . Świetny post ;) pozdrawiam ;)

  ReplyDelete
 2. Niestety ja spotykam teraz tylko złych ludzi, którzy na mnie negatywnie wpływają,
  dlatego od jakies pory wole sie trzymać od nich z daleka :)

  ReplyDelete
 3. W tym króciutkim tekście jest cała prawda. Każda znajomość perspektywy czasu jest cenną lekcją.
  Odwdzięczam się za każdy szczery komentarz.
  Pozdrawiam,annnathalie.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Dobrze mówisz. Trzeba być silnym wewnętrznie tylko często to nie jest takie proste. Ja się staram i mam nadzieję, że kiedyś mi w końcu wyjdzie :)
  Zapraszam: dustyredplace.weebly.com

  ReplyDelete
 5. No i to są dobre słowa! Nie ma co trzymać przy sobie ludzi, z którymi ewidentnie nie jest nam dobrze.

  ReplyDelete
 6. Ludzie są różni, jednak to nie od nich zależy nasza przyszłość. Jakich byśmy nie spotkali to my musimy podjąć walkę o siebie. Wpis pełen prawdy, super, że jest też dostępny w języku angielskim.

  ReplyDelete
 7. Bardzo mądre słowa! Trzeba otaczać się ludźmi, którzy ciągną nas w górę nie w dół! <3

  ReplyDelete
 8. Bardzo mądry post. Ja mam niestety to szczęścicie że spotykam osoby podcinające mi skrzydła.
  http://take-a-pencil-and-draw-world-of-race.blogspot.com/

  ReplyDelete
 9. Ja poznaję różnych ludzi, ale obracam się w towarzystwie tylko tych, którzy mnie wspierają i pomagają :)
  Mój blog

  ReplyDelete
 10. No niestety, zawsze i wszędzie na swojej drodze można spotkać złe osoby, które życzą wszystkiego co złe, ale należy się odciąć od takich osób i otaczać się bliskimi, którzy są na dobre i złe.

  Pozdrawiam,
  http://w-pogoni-za-idealem.blogspot.com/

  ReplyDelete
 11. dobrze powiedziane! Ludzie sa potrzebni w naszym zyciu jednak musimy ich sobie madrze dobierac :)
  btw zapraszam do mnie na nowy post
  wakacje w srodku zimy...zapraszam do Tajlandii :)
  https://brbadventures.wordpress.com/2017/01/02/one-night-in-bangkok/
  Kasia

  ReplyDelete

Every comment is a great motivation for me. Thank you very much :)